БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Членови на Рубикон со боја „го нападна“ Министерството за животна средина на Грција

Втор пат за една седмица, членови на грчката анархистичка група Рубикон „го нападнаа“ објектот на Министерството за животна средина на Грција, јави дописничката на МИА од Атина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close