ЕвропаЕвропа.Портал

Чешката полиција прекина синџир на криумчарење мигранти

Чешката полиција соопшти денеска дека прекинала меѓународен синџир на шверцери кои се занимавале со префрлање мигранти од југоисточниот дел на Азија во западна Европа.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close