БалканБалкан.Портал

Чавушоглу: Ќе го испочитуваме договорот, ќе купиме С-400

Министерот за надворешни работи на Турција Мевљут Чавушоглу денеска изјави дека договорот меѓу Турција и Русија за купување на противракетен систем С-400 останува на сила и дека Москва и Анкара разговараат за временската рамка за испорака.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close