0_Магазин.ПорталНаука и технологија

ЦЕРН тргнува во потрага по темната материја

Европската организација за нуклеарни истражувања (ЦЕРН) соопшти дека покренува нов експеримент во потрага по честички поврзани со темната материја, како што се црните фотони.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close