Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Бројот на баратели на азил во ЕУ намален на ниво од пред 2015 година

Бројот на баратели на азил во земјите членки на ЕУ лани се намали на нивото од пред мигрантската криза во 2015 година, соопшти денеска Европската статистичка агенција (Евростат).

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close