БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Бран смени во албанските дипломатски претставништва

Албанскиот министер за Европа и надворешни работи, Гент Цакај почна со најавената темелна „чистка“ во албанските дипломатски претставништа низ светот. Според Минстертвото до сега во Тирана повлечени се 28 лица од дипломатските претставништва.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close