АнализаБизнисБизнис.ПорталДописници МКД

Болеста монилија мора да се лекува, не да се ставa под тепих

Кафеавото гниење на плодовите кај коскестото овошје е болест што е буквално присутна во секој овоштарник во Република Македонија, а минатата година таа беше причината што беа вратени пратки со овошје од рускиот пазар.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close