Svet.SlajderСветСвет.Портал

Блумберг нема да се кандидира за претседател на САД

Поранешниот градоначалник на Њујорк, Мајкл Блумберг изјави дека нема да се кандидира на претседателските избори во САД во 2020 година.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close