Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Би-Би-Си: Приштина е најгрдата престолнина во Европа

Се чини дека Приштина е најгрдиот град во Европа, оценува репортер на Би-Би-Си, кој лани се нашол во близина на булеварот Џорџ Буш и Бил Клинтон во тој град во Косово.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close