Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Австриската армија е во криза, тврди началникот на ГШ Роберт Бригер

Австриската војска наскоро нема да може да ги исполни своите задачи поради драматичната состојба со недостиг од пари, предупредува началникот на Генералштабот Роберт Бригер.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close