ЕвропаЕвропа.Портал

Анкета: Холанѓаните задоволни од својот живот, помалку задоволни од општеството

Речиси 90 отсто од жителите на Холандија се задоволни од својот живот, подеднакво од двата пола, објави денеска холандскиот Централен завод за статистика.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close