Дописници СветСветСвет.Портал

Американската Влада подготвува санкции против гасовoдот „Северен поток 2“

Министерот за енергетика на САД, Рик Пери синоќа изјави дека американската Влада разгледува воведување санкции против изградбата на гасоводот „Северен поток 2“, јави дописникот на МИА од Вашингтон.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close