СветСвет.Портал

Алжирски судии одбиваат да ги надгледуваат изборите ако учествува Бутефлика

Повеќе од илјада алжирски судии изјавија дека ќе одбијат да ги надгледуваат изборите следниот месец, доколку на нив учествува претседателот Абделазиз Бутефлика.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close