СветСвет.Портал

Алжирски судии одбиваат да ги надгледуваат изборите ако учествува Бутефлика

Повеќе од илјада алжирски судии изјавија дека ќе одбијат да ги надгледуваат изборите следниот месец, доколку на нив учествува претседателот Абделазиз Бутефлика.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close