БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Агенција за цивилно воздухопловство на Грција: Во Атина слета МНР на Венецуела по доставениот план за летање

За слетувањето на венецуелскиот владин авион на атинскиот аеродром во саботата, информација објавена од грчката телевизија „Скај“, а за која грчки владини извори коментираа дека причината била снабдување со гориво, со соопштение излезе Агенцијата за цивилно воздухопловство на Грција, јави дописничката на МИА од Атина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close