0_Македонија.ПорталВидео изјаваПолитика

Знамето на НАТО пред Владата (во живо)

Пред Владата на Република Македонија почна церемонијата на кревање на знамето на НАТО. На церемонијата ќе се обрати премиерот Зоран Заев.

Скопје, 12 февруари 2019 (МИА) – Со интонирање на македонската химна започна церемонијата на поставување на знамето на НАТО пред Владата на Република Македонија. На церемонијата обраќање има премиерот Зоран Заев. Присутни се министрите во Владат, поранешни премиери, претставници ан дипломатскиот кор и други гости.

 

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close