0_Магазин.ПорталНаука и технологија

Завршена мисијата Опортјунити на Марс

Американската Национална аеронаутичка вселенска администрација (НАСА) потврди дека мисијата на роботското возило „Опортјунити“ на Марс е завршена, откако што изгубиле контакт со него во јуни минатата година. Проектот траеше над 14 години.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close