БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Започнати истраги против еврокомесари во Романија, Брисел реагира

Новоформираното тело на истражни судии во Романија започна истраги против европски комесари и шефицата на делегацијата на Еврокомисијата во Букурешт, на што реагираше Брисел потсетувајќи дека комесарите одговараат пред Европскиот суд за правда, јави дописничката на МИА во Брисел.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close