БалканБалкан.ПорталДописници Свет

За пет дена членови на Рубикон извршија пет упади

Грчката анархистичка група Рубикон денеска упадна во компанија, специјализиран рибник. Од 17 февруари до денеска припадници на Рубикон извршија упади во две амбасади и во три фирми, јави дописничката на МИА од Атина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close