0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Вуцис задоволен што грчкиот Парламент успешно ги заврши обврските од Договорот од Преспа

За време на состанокот на претседателите на парламентите на Грција, Кипар и Египет што денеска се одржа во Никозија, Никос Вуцис го изрази неговото задоволство и рече дека е среќен што грчкиот Парламент успешно ги заврши обврските согласно Договорот од Преспа, јави дописничката на МИА од Атина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close