БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Вучиќ: Опозицискиот „Договор со народот“ е збир на неверојатни глупости

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска изјави дека предлогот на „Договорот со народот“, направен од опозицијата, е „збир на неверојатни глупости“, како и дека граѓаните кои протестираат можат да го прават тоа колку што сакаат, но нема да им биде дозволено насилство.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close