Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Вработен во компанијата „Ломис“ избега со околу три милиони евра

Придружник на конвој за испорака на парични фондови денеска во Обервилие избега со еден до три милиони евра, кои се наоѓале во блендирано комбе со кое тој управувал, јави дописникот на МИА.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close