БизнисБизнис.ПорталСвет

„Волмарт“ со раст на профитот од 70 отсто

Најголемиот трговски ланец во светот, американската компанија „Волмарт“ соопшти дека во последниот лански квартал забележала раст на профитот од 70 отсто на годишно ниво, на 3,7 милијарди долари. Во истиот период, компанијата остварила приход од 1

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close