Svet.SlajderСветСвет.Портал

Военото аташе на Венецуела во ОН го призна Гуаидо

Советникот за национална безбедност на претседателот на САД, Џон Болтон соопшти дека военото аташе на Венецуела во ОН официјално го призна опозицискиот лидер Хуан Гуаидо за привремен претседател.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close