Дописници МКДОпштински вести

Во Виница ќе се подобрува пристапот до информации и услуги за лицата со попреченост

Вработените во локалната самоуправа и во јавните институции и установи од Виница се вклучени во проектот за подобрување на пристапот до информациите и услугите што ги нудат за лицата со различни видови на попреченост.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close