Дописници МKКултураКултура.Портал

Во Велес вечерва гостува балетот „Либертанго“ на МОБ

На големата сцена на Народниот театар во Велес вечерва во 20 часот ќе гостува балетот „Либертанго“ на големиот Астор Пјацола, во изведба на ансамблот на МОБ.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: +389 2 2461600 лок. 235

Е-пошта: marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close