Дописници МКДКултураКултура.ПорталСторија

Во уметничката кујна на скулпторката Нела Цветановска

Кога ќе ѕирнете во нејзината кујна ве опива мирисот на љубов изникната и прелеана врз делата на уметник што од смеса безлична приготвува плодови од природата: јаболка, модри сливи, круши, овошни купови, па шипки, сончогледи, но и булки, каранфили, трендафили...

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close