ЕвропаЕвропа.Портал

Во Стразбур уапсени четириесетина курдски активисти

Околу 40 курдски активисти кои бараат ослободување на нивниот историски лидер Абдула Оџалан, затворен во Турција, беа уапсени во Стразбур, откако предизвикаа штета при обди да влезат во една од зградите на  Советот на Европа, јави дописникот на МИА од Стразбур.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close