0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Владината зграда подготвена за новиот натпис „Влада на Република Северна Македонија“

По исполнување на сите правни услови за влегување во сила на конечната спогодба и уставните амандмани, Владата на Република Македонија, ќе го објави во Службен весник датумот на влегување во сила на уставните амандмани и уставниот закон.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close