СветСвет.Портал

Во Сирија се предале повеќе од двеста борци на ИД

Екстремисти од Исламска држава, меѓу кои и многу странци, им се предадоа на арапско-курдските сили во источниот дел на Сирија со што ги доведоа тие сили поблиску до воспоставување целосна контрола врз последните подрачја во рацете на џихадистите, соопштија курдски активисти и еден локален фунцкионер.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close