0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталПолитика

В понеделник Атина ќе испрати вербална нота до Скопје

Вербална нота што ќе информира дека Грција ги ратификува и Договорот од Преспа и Протоколот за членство во НАТО, в понеделник ќе испрати Атина до Скопје, според алтернативниот министер за надворешни работи на Грција, јави дописничката на МИА од Атина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close