Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Во Париз на Саемот на земјоделството, Макрон ја брани европската аграрна политика

Претседателот на Француската републиката ќе го помине денот на салонот за земјоделство каде пред бројните изложувачи на „Најголемата фарма“ на Франција ќе се обиде да ги претстави европските предизвици во аграрната политика, јавува дописникот на МИА.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close