Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Во Париз на Саемот на земјоделството, Макрон ја брани европската аграрна политика

Претседателот на Француската републиката ќе го помине денот на салонот за земјоделство каде пред бројните изложувачи на „Најголемата фарма“ на Франција ќе се обиде да ги претстави европските предизвици во аграрната политика, јавува дописникот на МИА.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close