СветСвет.Портал

Во Индија од свински грип починаа 105 луѓе

Најмалку 105 лица починаа поради епидемија на свински грип во северозападна Индија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close