0_Магазин.ПорталЗанимливостиПатувања

„Вирџин Галактик“ ќе тестира вселенски брод за туристи

Компанијата на милијардерот Ричард Бренсон, „Вирџин Галактик“ планира да тестира вселенски брод за туристи, наречен „Спејс шип 2“, јави Ен-Би-Си.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close