0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Османи во САД на Молитвен појадок, средби во Белата куќа и во Конгресот

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бујар Османи оваа недела ќе престојува во неколкудневна работна посета на Вашингтон, во рамките на која ќе учествува и на традиционалниот Молитвен појадок во организација на американскиот претседател Доналд Трамп.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close