БалканБалкан.Портал

Весели со поддршка за Владата, но бара укинување на царините за Србија и за БиХ

Претседателот на косовското Собрание Кадри Весели синоќа ја отфрли можноста за пад на владата во Косово, но повтори дека царините за стоки од Србија и од БиХ треба да се укинат на 120 дена.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close