БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Весели ја потпиша одлуката за Статутот на Трепча, рудникот во стопроцетна сопственост на Косово

Претседателот на косовското Собрание Кадри Весели ја потпиша одлуката на законодавниот дом за Статутот на Трепча, со што овој рудник во иднина ќе биде акционерско друштво во стопроцентна сопственост на Република Косово, јави дописникот на МИА од Приштина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close