Видео изјаваОпштински вестиСкопје

Велосипедски и пешачки патеки и повеќе паркинг-простор на улицата „Орце Николов“

Новиот сообраќаен проект за улицата „Орце Николов“ предвидува намалување на коловозната лента на шест метри во интерес на изведба на нови велосипедски патеки во должина од 2.400 метри и нови пешачки патеки во должина од 2.200 метри, што ќе овозможи поголема безбедност за сите учесници во сообраќајот. Сообраќајното решение за улицата денеска го презентираа градоначалниците на Скопје и на Центар, Петре Шилегов и Саша Богдановиќ.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close