0_Web_Актуелно0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Вебер за МИА првпат со коментар за Преспанскиот договор

Шефот на Европската народна партија во Европскиот парламент и кандидат за претседател на Европската комисија, Манфред Вебер, се огласи прв пат по усвојувањето на Преспанскиот договор во писмена реакција за Македонската информативна агенција, јави дописничката на МИА од Брисел.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close