Фудбал

Валверде: Кутињо е одличен играч кој продолжува да се развива

Селекторот на Барселона, Ернесто Валверде, по нерешениот резултат на првиот полуфинален меч на шпанскиот куп со Реал Мадрид (1:1), се осврна на играта на фудбалерот од средниот ред Филипе Кутињо, јавува Марка.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close