Фудбал

Јувентус е подготвен да плати 200 милиони евра за Салах

Италијанскиот фудбалски шампион Јувентус продолжува со градење на тим кој би бил конкурентен за освојување на Лигата на шампионите. По ангажманот на Критијано Роналдо, целта на раководството на Јувентус е напаѓачот на Ливерпул, Мохамед Салах, објавија некои шпански медиуми.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close