0_Магазин.ПорталНаука и технологија

Универзитет во САД ќе разработува планови за одбрана од астероиди

Универзитетот Џонс Хопкинс во Балтимор, САД, доби задача од НАСА да разработува планови за одбрана на Земјата од астероиди

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close