ЕвропаЕвропа.Портал

Украина: Комичарот Зеленски води во анкетата за претседателските избори

Најновото истражување во Украина покажа дека популарниот комичар 41-годишниот Владимир Зеленски, води во кампањата за претседателските избори.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close