0_Македонија.ПорталГраѓански сектор

Укината забраната за камиони на Стража, во прекин сообраќајот на патот Дреново-Јаболчиште

Од 19:20 часот престанок на важноста на забраната за тешки товарни возила на патниот правец Гостивар-Кичево преку планинскиот премин Стража во двата правци, информираат од ЈП Македонијапат.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close