0_Македонија.ПорталГраѓански сектор

Укината забраната за камиони на Стража, во прекин сообраќајот на патот Дреново-Јаболчиште

Од 19:20 часот престанок на важноста на забраната за тешки товарни возила на патниот правец Гостивар-Кичево преку планинскиот премин Стража во двата правци, информираат од ЈП Македонијапат.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close