СветСвет.Портал

Њу Делхи „побеле“ поради град, северот на Индија завеан

Њу Делхи е погоден од бура со пороен дожд и град, „обојувајќи“ го градот во бело, што предизвикало неверување и воодушевување меѓу жителите на индиската престолнина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close