СветСвет.Портал

Трамп: Русија предолго го прекршува договорот ИНФ

Русија предолго го крши Договорот за нуклеарни сили со среден дострел (ИНФ), соопшти денеска Велата куќа, откако американскиот државен секретар Мајк Помпео објави дека САД од утре ќе ја прекинат примената на тој договор.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close