Бизнис.ПорталСветСвет.Портал

Tрамп ќе го потпише договорот за буџет, но може да прогласи и вонредна состојба

Лидерот на републиканците во Сенатот, Мич Меконел изјави дека американскиот претседател Доналд Трамп ќе го потпише договорот за буџет, со цел де се избегне нова блокада на федералната влада, но дека сепак ќе прогласи вонредна состојба за да овозможи финансирање на изградбата на ѕид на границата кон Мексико.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close