СветСвет.Портал

Тимот на Северна Кореја пристигна во Ханој во пресрет на вториот самит Трамп – Ким

Специјалниот севернокорејски претставник за САД, Ким Хиок-чол синоќа пристигна во Ханој со севернокорејска делегација, пред одржувањето на самитот меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун следната недела.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close