ЕвропаЕвропа.Портал

Тимошенко: Покренуваме импичмент за Порошенко поради велепредавство

Кандидатката за претседател на Украина Јулија Тимошенко најави почеток на отповикување на актуелниот претседател Петро Порошенко, откако беше објавен текст за неговите, наводно, огромни проневери во војската.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close