Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Тимерманс предупреди за можна коалиција меѓу ЕПП и крајната десница

Потпретседателот на Европската Комисија и кандидат на социјалдемократите за претседател на ЕК по мајските избори, Франс Тимерманс предупреди дека глас за Европската народна партија на мајските избори може да доведе до коалиција со крајната десница.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close