0_Спорт.ПорталФудбал

Тен Хаг: Реал е голем предизвик за нас

Тој се наврати и кон неубедливите настапи на Ајакс во шампионатот во Холандија, каде доживеаја порази од Хераклес и Феенорд.

Амстердам, 12 февруари 2019 (МИА) – Тренерот на Ајакс, Ерик тен Хаг изјави дека Реал Мадрид е голем предизвик за холандскиот тим.

– Овој ривал е огромен предизвик за нас. Целосно смефокусирани на утрешниот натпревар. Ова важи за сите наши фудбалери, изјави Тен Хаг.

Тој се наврати и кон неубедливите настапи на Ајакс во шампионатот во Холандија, каде доживеаја порази од Хераклес и Феенорд.

– Никој не сакаше тоа да се случи. Не играме постојано на високо ниво и тоа е проблем. Не игравме добро против Хераклес и Феенорд. Сега треба да бидеме доста посилни. Треба да го докажеме тоа и против Реал Мадрид, додаде тренерот на Ајакс.вз

Таг
Back to top button
Close